Finals i Trobades Nacionals 23-24

Les Finals Nacionals dels Jocs Esportius Escolars de Catalunya són l’esdeveniment esportiu en edat escolar més important del país. Cada curs escolar més de 250.000 infants, joves i adolescents de totes les escoles de Catalunya participen en les lligues dels Jocs Esportius que organitzen els Consells Esportius. Amb l’arribada del final de curs i coincidint sempre amb els caps de setmana del mes de juny, s’organitzen les Finals Nacionals com a cloenda de totes les lligues i categories dels esports d’equip i dels esports individuals.

En aquest curs escolar 23-24 s’han convocat Finals Nacionals i Trobades on hi participaran més de 8.000 esportistes en esports d’equip i individuals com: futbol7, futbol sala, bàsquet, handbol, vòlei, escacs, tennis taula,cros, natació, gim. rítmica, gim. artística, ritmes i balls, BTT, atletisme, curses de muntanya, bàdminton,  patinatge artístic i patinatge xous.

Els Consells Esportius, des de les Terres de l’Ebre fins al Berguedà, passant per l’Alt Urgell, el Penedès, l’Anoia, el Baix Llobregat, el Segrià i les Garrigues són els organitzadors de cadascuna de les seus que acolliran milers d’esportistes i les seves famílies durant quatre caps de setmana; la UCEC (Unió de Consells Esportius de Catalunya), hi actua com a entitat promotora.

ATLETISME

Arbeca (Garrigues)

Data: 9 de juny de 2024

Categories:
09/06: JORNADA SUSPESA -

BÀDMINTON individual i equips

El Vendrell (CE Baix Penedès)

Data: 10 de juny de 2024

Categories:
TROBADA ESCOLAR Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet, Juvenil Classificacions
TROBADA ESPORT POPULAR Classificacions

CURSES DE MUNTANYA

Rasos de Peguera (CE Berguedà)

Data: 9 de juny de 2024

Categories:
09/06: JORNADA SUSPESA -

BÀSQUET

Barcelona (CEEB) - Igualada (CE Anoia)

Data: 4 i 18 de juny de 2024

Categories:
MASCULÍ Infantil Fem - Cadet (masc i fem) - 9 de juny a Barcelona - Classificació

Categories:
BENJAMI Masculi i Femeni- 15 de juny a Igualada - Classificació

Categories:
ALEVÍ Masculi - 16 de juny a Igualada - Classificació

ESCACS

Santa Fe del Penedès (CE Alt Penedès)

Data: 9 de juny de 2024

Categories:
TROBADA NACIONAL - Classificacions 

FUTBOL SALA

El Vendrell (CE Baix Penedès) - Lleida (CE Segrià) - Tortosa (CE Baix Ebre)

Dates: 26 de maig , 1-2, 15 i 16 de juny de 2024

Categories:
26/05: Futbol Sala Juvenil Masculí (El Vendrell)Resultats

Categories:
2/06: Futbol Sala Cadet Masculí (El Vendrell) Resultats (properament)
1/06: Futbol Sala Benjamí Masculí (Lleida) Resultats

Categories:
16/06: Futbol Sala Aleví Femení (Tortosa)Resultats
16/06: Futbol Sala Infantil-Cadet Femení (Tortosa) Resultats
15/06: Futbol Sala Aleví masculi A (Tortosa) Resultats
15/06: Futbol Sala Aleví masculi B (Tortosa)Resultats

FUTBOL 7

El Vendrell (CE Baix Penedès)

Data: 8 de juny de 2024

Categories:
BENJAMI masc. A - Classificació
BENJAMÍ masc. B - Classificació

GIMNÀSTICA AERÒBICA i DANSES URBANES

Vallirana (CE Baix Llobregat)

Data: 8 de juny de 2024

Categories:
TROBADA NACIONAL - Gimnàstica AERÒBICA - Classificació
TROBADA NACIONAL - Danses URBANES - Classificació

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

Lleida - Consell Esportiu del Segrià

Data: 8 i 9 de juny de 2024

Categories:
Individual i Equips Nivell A i B - Masculí - Sènior - Classificació

GIMNÀSTICA RÍTMICA

Igualada (CE Anoia) i St. Jaume d'Enveja (CE Montsià)

Data: 1, 15 i 16 de juny de 2024

Categories:
01/06 - Gimnàstica Rítmica Ind.+Conj - (nivell B) - >>Convocatoria i Ordre de sortida - >>Classificació Individual i conjunts


Categories:
15/06 - Convocatoria Gimnàstica Rítmica NIVELL B: CONJUNTS – DUOS – TRIOS - QUARTETS - >>Convocatoria i Ordre de sortida - >>Classificació (DTQ)

- >>Classificació (CONJUNTS)


16/06 - Convocatoria Gimnàstica Rítmica NIVELL A: Individual - >>Convocatoria i Ordre de sortida - >>Classificació (INDIVIDUAL)


HANDBOL

Lleida (CE Segrià)

Data: 15 i 16 de juny de 2024

Categories:
15-16/06 - FN HANDBOL - >>Classificació

15-16/06 - FN HANDBOL - >Resultats

NATACIÓ

Igualada (CE Anoia)

Data: 1 i 2 de juny de 20242

Categories:
1/06 Benjamí,Cadet Resultats
2/06 Aleví, Infantil, Juvenil Resultats

PATINATGE EQUIPS

La Seu d'Urgell (Alt Urgell) - El Vendrell (CE Baix Penedès)

Data: 1, 15 i 16 de juny de 2024

Categories:
1/06 XOUS: primària (La Seu d'Urgell) - classificació
1/06 QUINTETS: primària i secundària (La Seu d'Urgell) - classificació
1/06 TROBADA Patinatge Sènior: Trio i xou (La Seu d'Urgell) - classificació

Categories:
15/06 XOUS: secundària (El Vendrell) - classificació
16/06 TRIOS i QUARTETS: primària i secundària (El Vendrell) - classificació

PATINATGE INDIVIDUAL

El Vendrell (CE Baix Penedès)

Data: 8 i 9 de juny de 2024

Categories:
9/06 Final Nacional Patinatge Nivell A - classificació A
8/06 Final Nacional Patinatge Nivell B - classificació B
8/06 Final Nacional Patinatge Nivell C- classificació C

TENNIS TAULA

Les Borges Blanques (Garrigues)

Data: 1 de juny de 2024

Categories:
1/06: FINAL i TROBADA Individual - Equips - Resultats

VOLEIBOL

Reus, Hospitalet de l'Infant, Vandellos, Vinyols i els Arcs (CE Baix Camp)

Dates: 25 i 26 de maig - 1, 2, 8, 15 i 16 de juny de 2024

Categories:
25/05: Vòlei Juvenil Femení B - Vòlei Juvenil Masculí A Resultats
26/05: Vòlei Juvenil Femení A - Vòlei Juvenil Masculí B - Vòlei Cadet Masculí A - Vòlei Cadet Masculí B Resultats

Categories:
1/06: Vòlei Infantil Masculí A - Vòlei Infantil Femení A - Vòlei Cadet Femení A Resultats
2/06: Vòlei Infantil Femeni B - Vòlei Cadet Femení B - Vòlei Cadet Femení B Resultats

Categories:
8/06: Vòlei Aleví Femeni A Resultats

Categories:
15/06 - Alevi Masc A, Alevi Fem B, Infantil Masc B Resultats
16/06 - Benjami Masc A, Benjami Fem A Resultats